Wednesday, April 18, 2012

Ekipa!

Przedstawiamy Wam całą załogę naszej podwodnej eskapady!


Filip Syczyński - Kapitan (czyt. reżyser)Reżyser, operator, scenarzysta. Studiowałem przez dwa lata malarstwo w Krakowie, ale zrezygnowałem, żeby zacząć studia reżyserskie na ECA w Edynburgu, które ukończyłem w roku 2009. Filmy, które nakręciłem były pokazywane na wielu prestiżowych festiwalach (m.in Cannes, Sundance, Edinburgh IFF, Camerimage) i zdobyły wiele nagród (m.in. BAFTA). Byłem również uczestnikiem Berlinale Talent Campus. Współpracowałem z wieloma reżyserami (m.in. Davidem Lynchem, Adrianem McDowellem). Jestem autorem kilkunastu scenariuszy fabularnych, dłuższych i tych nieco krótszych.


Przemysław Miękinia - Producent


Urodzony w 1980 roku we Wrocławiu. Absolwent  łódzkiej Filmówki. Producent filmowy, oraz kierownik produkcji szeregu programów telewizyjnych dla Polsatu, TVP i TVN. Właściciel firmy producenckiej Before My Eyes. Niedawno ukończył produkcję filmu „Światło” w reż. Mirona Wojdyło    Monika Kotecka - Autorka zdjęć 
Natalia Mleczak - Scenografka
Patrycja Fitzet - Kostiumograf


Kostiumograf, stylistka i projektantka. Niestandardowa, unikatowa, z wyjątkowym spojrzeniem na modę. Profesjonalistka z ogromną pasją, fenomenalnie łącząca najnowsze trendy z tym co stylowe i klasyczne.
Inspiro
„W filmie uwodzi mnie przede wszystkim kostium. Pochłaniam jego kolor, formę i fakturę tkaniny z jakiej jest wykonany. Wiem, że dzięki niemu można stworzyć postać od początku do końca. Nadać jej oczekiwany przez reżysera wymiar, wykreować bohatera, jego charakter i temperament. Często oglądam film dwa razy. Pierwszy zawsze jest dla oczu. Otwieram je szeroko i skupiam się na kostiumach. Analizuję je, obserwuję jak wyglądają w obrazie, jaką jego część zajmują i co wnoszą do fabuły. Zdarza się, że przeciętna flanelowa koszula w kratę, tak wiele mówi o postaci”.
„W pracy inspiruje mnie przede wszystkim scenariusz, wizja twórcy odnośnie danego obrazu. Długo rozmawiam z reżyserem i obserwuję, jakie emocje nim targają gdy opowiada o poszczególnych bohaterach filmu. Bywa, że dokładnie wie, jak powinna wyglądać prowadzona przez niego postać, a ja muszę jedynie nadać jej kształtu i blichtru poprzez kostium i kolor. Bywa też tak, że dostaję scenariusz i wolną rękę, mogę wówczas kreować danego bohatera wedle własnej, nieograniczonej wizji”. 
Interesuję się...
„Interesuje mnie design, architektura, muzyka, ale przede wszystkim moda, choć bronię się przed zjawiskiem „fashion victim”. Interpretuję ją i tłumaczę na swój własny „fashion kod”. Wykorzystuję go w pracy i we własnej garderobie, ale się nie uzależniam. Moda potrafi być piękna, wyrafinowana, wyuzdana, czasem prosta i grzeczna, czasem nieujarzmiona. Daje poczucie władzy, wolności i wyjątkowości, jest jak lady „Czarna Dziura”, ubrana w drogą biżuterię, która „zasysa” swoje ofiary w wielobarwną przestrzeń glamour... „ 

Dominika Syczyńska - II Kostiumograf 

 
Abswolwentka Uniwersytetu Jagiellooskiego na wydziale Zarządzania, studentka Zarządzania Festiwalami i Eventami na Uniwersytecie Napier w Edynburgu oraz Projektowania Ubioru na SAPU w Krakowie.
Projektantka odzieży i biżuterii, ktorej twórczość jest wyrazem ciągłych poszukiwań inspiracji, form, niestandardowych zestawień materiałów i technologii. Miłośniczka sztuki współczesnej i uzależniona od designu, który stanowi jej główne źródło natchnienia do tworzenia eksperymentalnych przedmiotów. Projektuje dla osób znudzonych standardowymi formami, dla indywidualnych klientek z charakterem, które cenią sobie własnoręczną pracę i dbałość o każdy detal.
Lauretka wielu konkursów designerskich.

Jej projekty są dostępne w galeriach w Polsce, Szkocji i Anglii.

Więcej informacji na http://dominikasyczynska.com/


Kamila Szopa - Charakteryzatorka


Kamila Szopa - z wykształcenia fotograf i charakteryzator, ale też tańczy, śpiewa, gra na organkach; plecie, gotuje, lepi garnki... film to dla niej koniec zalewania  - pora na wynurzenie i wypłynięcie na szerokie wody.


 Daria Kopiec - II reżyser planowy
Ewa Podgórksa - II reżyser biurowyCo-producenci: EkipA


Wynajem sprzętu zdjęciowego, produkcja filmowa: http://www.ekipa.waw.pl/


Cała reszta naszej ekipy:

Beata Ikwanty - Kierownik Produkcji

Paulina Wielgopolan - As. reżysera

Henryk Puchalski - Rekwizytor

Adam Szkapiński - Kier. Bud. dekoracji

Krzysztof Jastrząb - Operator Dźwięku

Łukasz Banach - Mikrofoniarz

Arek Iwaniuk - Montażysta

Paulina Wielgopolan - As. reżysera

Natalia Bąk - Script

Grzegorz Kipirzepa - Kierownik planu

Sebastian Majert - Dyżurny planu

Kasia Kowalewska - As. produkcji

Asia Wilk - As. produkcji

Filip Boczuń - Ostrzyciel

Krzysztof Szulim - Wózkarz

Bogdan Szetela - Steadicam

No comments:

Post a Comment